prosinec 2010

Přejeme vám pěkné svátky!

Děkujeme všem účastníkům, kteří zaslali své příspěvky do celoevropské soutěže o Ceny eTwinningu 2010. V současné době se vyhodnocuje více než 300 projektů. Finalisté a vítězové budou vyhlášeni a výsledky publikovány na eTwinningovém portálu koncem ledna.

Nyní, když se školy na několik týdnů uzavřou, věnujte trochu času zamyšlení nad tím, jak co nejlépe pokračovat v propagaci eTwinningu v reálném i virtuálním světě. Chcete-li nadále propagovat eTwinning ve své komunitě, podívejte se na eTwinningový portál, kde najdete užitečné zdroje z dílny eTwinningového týmu i od samotných účastníků aktivity.

Těšíme se opět na viděnou v roce 2011!

What’s going on in schools?

Projekt měsíce
Seznamte se s více projekty:Learn more about projects
item1
Co znamenají vztahy v našem životě

V tomto eTwinningovém projektu žáci rozvíjejí své osobnosti tím, že zkoumají, promýšlejí, probírají a prezentují úlohu vztahů ve svém životě a jejich etickou důležitost.

Certifikát kvality pro tento měsíc
Co je to Certifikát kvality?Learn more about projects
item1
My nature school (Má škola v přírodě)

U tohoto projektu je spolupráce učitelů a žáků po celé Evropě zaměřena na poznávání a ochranu přírody. Žáci sdílejí obrázky, videa a diapozitivy přírodních scenérií ze svého okolí a seznamují se s rozdílnými přirozenými krajinami.

Z portálu eTwinningu

item1
Navazujeme na Týdny s eTwinningem

Ačkoli je říjnová kampaň již za námi, obracíme se na účastníky eTwinningu s výzvou, aby naši aktivitu ve virtuálním i reálném světě nadále propagovali.


item1
Zpravodaj eTwinningu je nyní k dispozici online!

Zpravodaj eTwinningu bude publikován online ve všech dostupných jazycích. Nepřehlédněte jej na www.eTwinning.net.

Co se děje v Evropě?

uk flag Rakousko: Fit for Europe - vnášení nových technologií do tříd

3. - 6. listopadu se ve Vídni konal eTwinningový seminář zvyšování kvalifikace v kombinaci s kontaktním seminářem Comenius. Tématem semináře bylo „Fit for Europe. Vnášení nových technologií do tříd“. O zahájení projektů Comenius/eTwinning a zdokonalovaní svých dovedností v oblasti ICT projevilo zájem více než 100 učitelů z 23 zemí.


Belgium flag Belgie (holandskojazyčná komunita): Ceny eLearningu 2010

Lieven Van Parys, učitel ze Svobodné základní školy v Meulebeke (Flandry), obsadil v soutěži o Ceny eLearningu 2010 se svým eTwinningovým projektem „Make a Wiz“ druhé místo v kategorii Collaborative Learning. Gratulujeme, Lievene!


DE Německo: eTwinningový adventní kalendář s atraktivními cenami

Vánoce se blíží a předtím, než nastoupíte zaslouženou dovolenou, vám chce eTwinning trochu osladit čekání adventním kalendářem. Až do Štědrého dne můžete řešit hádanky a vyhrát ceny za své aktivity v rámci eTwinningu.


flag Francie: Kontaktní seminář z oboru humanitních věd

17. - 19. listopadu se v Paříži konal seminář pro učitele humanitních věd z Francie, Polska a České republiky. Učitelé z těchto tří států měli příležitost si najít partnery a naplánovat si eTwinningové projekty, a zároveň absolvovali školení o vyučování na dálku.


flag Finsko: Udílení národních cen eTwinningu

První finská eTwinningová cena byla udělena Sari Auramo ze školy Ohkolan za projekt „Getting Closer“. Druhé místo si rozdělili Tiina Torvinen ze školy Jokelan za svůj první eTwinningový projekt „Kids in Amazing Boxes“ a Pasi Siltakorpi ze školy Pääskytien za projekt „Kites for Kids“. Blahopřejeme!


Estonia flag Řecko: Páté slavnostní udílení cen

Dne 17. prosince proběhlo na půdě řeckého ministerstva školství páté slavnostní udílení národních cen. Učitelé obdrželi ceny v pěti kategoriích: ve třech věkových (5 – 12, 12 – 15 a 15 – 18), v kategorii eTwinningová ekologická výchova a v kategorii Comenius-eTwinning.


Germany flag Maďarsko: Zveme začátečníky na výroční eTwinningovou konferenci v Budapešti

Až do 31. března 2010 se mohou maďarští učitelé registrovat na eTwinningovém portálu a zúčastnit se slosování. Vítěz pojede na výroční eTwinningovou konferenci v Budapešti, která se koná 31. března – 2. dubna 2011.


flag Maďarsko: Hlasujte pro své partnery!

Maďarští učitelé mohou hlasovat pro své budoucí projektové partnery. Na základě výsledků internetového hlasování pozve maďarské NSS některé země na seminář věnovaný vyhledávání partnerů, který se bude konat příští rok v Maďarsku.


flag Lotyšsko: Byly spuštěny nové lotyšské webové stránky eTwinningu!

Koncem listopadu spustilo lotyšské NSS nové webové stránky. Nejen že mají nový vzhled, ale také zavádějí nové možnosti interakce mezi NSS a lotyšskými účastníky eTwinningu.


Greece flag Malta: eTwinningový kontaktní seminář pro středozemní státy

Maltské NSS uspořádalo 19. - 21. listopadu ve Florianě kontaktní seminář pro učitele ze středozemních států.


Lithuania flag Malta: Vítězové soutěže u příležitosti začátku nového školního roku

Maltské NSS má to potěšení oznámit vítěze letošní soutěže u příležitosti začátku nového školního roku. Letos se soutěže zúčastnily 72 projekty, z toho 47 ze základních a 25 ze středních škol.


Poland flag Polsko: Sváteční workshop e-čtvrtek ve Varšavě

17. prosince byl ve Varšavě uspořádán sváteční workshop e-čtvrtek. Pro více než padesát učitelů to byla dobrá příležitost, aby se zaregistrovali do eTwinningu, seznámili se s eTwinningovými nástroji a vyhledali partnerské školy.


Romania flag Polsko: Regionální eTwinningové workshopy po celém Polsku

Zástupci eTwinningu uspořádali ve školách, školicích centrech a na školních inspektorátech po celém Polsku mnoho regionálních workshopů.


Slovenia flag Rumunsko: Národní soutěž o nejlepší eTwinningovou píseň

V Rumunsku se konala soutěž o nejlepší eTwinningovou píseň. Učitelé a žáci složili a zazpívali eTwinningové písně, které jsou nyní k nalezení na webových stránkách soutěže.


flag Slovinsko: eTwinningový workshop v Dolenjských Toplicích

Dne 8. prosince 2010 se na základní škole v obci Dolenjske Toplice konal eTwinningový workshop pro začátečníky.


flag Slovinsko: eTwinningová videosoutěž

JZapojte se do slovinské videosoutěže a propagujte eTwinning!


flag Slovinsko: eTwinningový workshop v Trbovlje

Dne 11. ledna 2011 se na základní škole v Trbovlje koná eTwinningový workshop pro začátečníky.


flag Španělsko: eTwinningové školení

Ve dnech 10. až 19. ledna 2011 bude otevřena předběžná registrace do nové řady internetových školení „eTwinning 2.0“. Nezapomeňte vyplnit registrační formulář!


flag Španělsko: Soutěž u příležitosti začátku nového školního roku

Vítězem soutěže u příležitosti začátku nového školního roku se stal Juan F. Peñas Viso s aktivitou „Comicnication“. V soutěži byly oceněny nejlepší aktivity založené na spolupráci v rámci eTwinningových projektů.


flag Velká Británie: 2010 – Evropský rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení

U příležitosti Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení se pedagogové a mládež z celé Evropy v rámci projektů Comenius a eTwinning snažili upozorňovat na tyto problémy. Zde si můžete přečíst o jejich práci v komunitní škole Velindre v Port Talbotu (Velká Británie), kde studují žáci se závažnými emocionálními potížemi a poruchami chování a kde se znovu zapojují do vzdělávacího procesu a přitom se seznamují s kamarády po celé Evropě!