březen 2011

Výroční konference a kemp eTwinningu jsou za dveřmi!

Výroční konference a kemp eTwinningu se rychle blíží! Vůbec poprvé se konají společně. Letos to bude v maďarské Budapešti, a sice od 31. března do 2. dubna. Sejde se zde přes 530 učitelů a 120 žáků z 31 evropských zemí, aby se setkali tváří v tvář se svými partnery a zúčastnili se řady lákavých workshopů, panelových diskusí a kulturních akcí. Při této příležitosti budou také uděleny Ceny eTwinningu pro rok 2011.

Těšíme se na vás v Budapešti!

Pro ty, kdo budou sledovat konferenci a kempové aktivity po internetu, zde máme speciální webové stránky, na kterých budou aktuální zprávy, informace a příspěvky z první ruky:

http://www.confcamp2011.etwinning.net

Co se děje ve školách?

Projekt měsíce
Seznamte se s více projekty: Learn more about projects
item1
Castles around my town (Hrady v mém okolí)

Žáci si vyměňují informace o hradech v okolí svých měst na Slovensku a v Turecku. Využívají k tomu fotografie, chat a e-mail.

Certifikát kvality pro tento měsíc
Co je to Certifikát kvality?Learn more about projects
item1
Family lab (Výchovná laboratoř)

Tento projekt má za cíl srovnávání mravů a pravidel slušného chování v partnerských zemích. Žáci se dozvědí, jak by se měli chovat, až navštíví cizí zemi a budou pobývat v rodině hostitele. Výsledným produktem bude mezinárodní kniha slušného chování, která mladým lidem pomůže stát se dobrými občany evropské společnosti.

Z portálu eTwinningu

item1
Do Budapešti má namířeno více než 650 účastníků eTwinningu!

Účastníci z 31 zemí Evropy se sejdou, aby společně oslavili úspěch a spolupráci a přispěli k dalšímu rozvoji tohoto největšího společenství evropských škol.


item1
Nová Nápověda na pracovní ploše!

K dispozici je nyní nová Nápověda, která vám bude ku pomoci při vašich prvních krocích v eTwinningu. Pokud jste to ještě neudělali, připojte se alespoň na chvilku na pracovní plochu a porozhlédněte se tu!

Co se děje v Evropě?

uk flag Francie: Vítězové soutěže o nejlepší eTwinningovou pohlednici!

Do eTwinningové soutěže bylo zasláno více než 600 pohlednic od tříd z 5 různých zemí (FR, LU, NL, BE, IT). Děkujeme všem, kdo se zúčastnili, a blahopřejeme vítězům. V každé zemi byli zvoleni národní vítězové, a z nich pak byli vybráni dva celkoví vítězové.


Belgium flag Řecko: Synchronní internetové lekce o eTwinningovém portálu

23. března byla zahájena nová řada synchronních internetových lekcí o eTwinningovém portálu. Tyto lekce budou zaměřeny hlavně na obtíže, na které lze narazit při používání nástrojů z eTwinningové pracovní plochy.


DE Itálie: Přijeďte do Florencie a oslavte Evropský den!

7. - 9. května bude v italské Florencii v rámci Festivalu Evropy spuštěna akce „Mládí v pohybu“, která je zaměřena na rozšiřování možností studijní mobility pro mladé lidi do roku 2020. Součástí programu bude i eTwinning, jehož účastníci se zapojí do workshopů a představení. Přijeďte na „Festival Evropy“!


flag Lotyšsko: Účastníci eTwinniningu se zapojili do akce „Get online week 2011“

Na začátku března se lotyšští účastníci eTwinningu zapojili do akce „Get Online Week 2011“, kterou koordinovalo lotyšské Sdružení pro informační a komunikační technologie a Ministerstvo životního prostředí a místního rozvoje. Celkem se této akce zúčastnilo přes 41 000 lidí z celé země a Lotyšsko se tak stalo zemí s nejvyšší aktivitou v rámci Evropy.


flag Lotyšsko: eTwinningové školení pro začátečníky

Od 17. do 18. března se v lotyšských městech Viļāni a Varakļāni konalo eTwinningové školení pro začátečníky.


Estonia flag Polsko: Nová soutěž o nejlepší Projektový deník!

V Polsku byla zahájena nová soutěž o nejlepší Projektový deník. Každý měsíc vyhodnotí polské NSS poslední záznamy a ocení nejzajímavější projektový deník. Příspěvky, fotografie a odkazy popisující projektové aktivity představují zajímavou formu propagace projektu. Účast učitelů vítána!


Germany flag Portugalsko: Regionální konference na ostrově Madeira

Portugalský eTwinningový tým a Regionální sekretariát pro vzdělání a kulturu (SREC) z ostrova Madeira uspořádaly 9. února ve Funchalu první regionální konferenci pro ředitele škol a učitele. Na 100 učitelů se zde seznamovalo s eTwinningem a s používáním TwinSpace. Jedna učitelka z Madeiry byla pozvána, aby představila svůj projekt jakožto příklad osvědčené praxe.


flag Portugalsko: Školení na severu Portugalska

Během února uspořádali eTwinningoví ambasadoři pro severní oblast Portugalska čtyři školení o používání TwinSpace. Školení byla určena začátečníkům i zkušeným eTwinningovým učitelům. 10. února bylo školení určeno učitelům, kteří jsou zapojeni do projektu Connecting Classrooms. 15. a 27. února byl čas pro eTwinningové začátečníky a 25. února pro zkušené uživatele.


flag Slovinsko: Národní eTwinningová konference KONFeT

Výroční eTwinningová konference se bude konat 14. dubna 2011 v Kranjské Goře. Konference bude součástí Mezinárodní konference o ICT SIRikt 2011.


Greece flag Španělsko: eTwinning na netu

Chcete dostávat aktuální informace? Následujte eTwinning na Twitteru, navštivte webové stránky španělského NSS na Facebooku a přihlaste se k odběru španělského newsfeedu.


Greece flag Španělsko: LipDub jako výsledek společné práce

Projekt Boundless Communication (Komunikace bez hranic) je společný projekt střední školy Guillema de Berguedà (Španělsko) a střední školy ve Västerviku (Švédsko). Projekt ukazuje, jak eTwinning podporuje týmovou práci napříč učebními osnovami a na bázi mnohojazyčnosti. Při návštěvě Västerviku byl natočen působivý lipdub: http://www.youtube.com/watch?v=fzbd8Eh7a6M