únor 2011

Připravte se na další eTwinningové akce!

Z více než 300 zaslaných projektů můžeme s potěšením vyhlásit vítěze soutěže o Ceny eTwinningu. Vítězné projekty dosáhly vynikajících výsledků a my se těšíme, že je budeme moci osobně ocenit na eTwinningové konferenci a kempu, které se konají 31. března až 2. dubna v Budapešti. V rámci akce proběhne slavnostní udílení cen, takže nezapomeňte všechny akce eTwinningové konference a kempu sledovat online!

Vedle Konference a kempu by vás eTwinning rád inspiroval ke studiu jazyků vašich sousedů; podívejte se na portál, kde najdete o této iniciativě podrobnější informace včetně multilingvní projektové soupravy a zprávy od evropské komisařky pro vzdělávání Androully Vassiliou.

Co se děje ve školách?

Projekt měsíce
Seznamte se s více projekty:Learn more about projects
item1
Všichni jsme v Evropě

Cílem tohoto projektu je srovnávání životních stylů v Itálii a Belgii pomocí nástrojů ICT. Finálním výstupem je představení systémů vzdělávání v obou zemích a turistický průvodce městy, ze kterých žáci pocházejí.

Certifikát kvality pro tento měsíc
Co je to Certifikát kvality?Learn more about projects
item1
Elektronický učitel hudby

Každá škola připraví nějaký hudební materiál, využije inovační metody, speciální prezentace, složí vlastní skladby, a pomocí videa a Skypu bude pomáhat druhé škole hledat vhodné materiály. Ve finále pracují všechny školy společně a sestavují svůj online orchestr a sbor.

Z portálu eTwinningu

item1
Ceny eTwinningu 2011: vítězové!

S radostí oznamujeme jména vítězů eTwinningové soutěže pro rok 2011.


item1
Jakým jazykem mluví vaši sousedé?

V roce 2011 bychom rádi účastníky eTwinning inspirovali ke studiu jazyků jejich sousedních zemí. Chceme tak učinit pomocí nejrůznějších aktivit, jako jsou rozhovory s učiteli, příklady projektů a zvláštních ocenění v celoevropské eTwinningové soutěži.

Co se děje v Evropě?

uk flag Belgie (frankofonní komunita): Soutěž o nejlepší pohlednici má své vítěze!

Soutěž o nejlepší pohlednici, kterou vyhlásily Francie, Belgie, Itálie a Nizozemsko, skončila 15. ledna. Dva žáci, Marie Thils a Arthur Gengler, vyhráli peněžitou odměnu na vybavení jejich třídy informačními a komunikačními technologiemi.


Belgium flag Belgie (frankofonní komunita): Národní konference o „ICT ve školách“

Chcete se dozvědět více o eTwinningu? Přijďte na třetí národní konferenci o „ICT ve školách“, která se bude konat 19. března v Gosselies.


DE Estonsko: eTwinningové online školení na vzdělávacím portálu „Koolielu“

Estonští učitelé jsou zváni na eTwinningová online školení na vzdělávacím portálu www.koolielu.ee. Školení budou zaměřena na práci na eTwinningových projektech


flag Estonsko: eTwinningové školení pro začátečníky

28. až 29. ledna se v estonském Tartu koná školení pro začátečníky.


flag Francie: Nový francouzský eTwinningový portál www.etwinning.fr!

Od začátku února jsou na světě nové eTwinningové stránky ve Francii! Učitelé budou moci snadno najít další informace a vedení v pedagogických a technických otázkách. Na stránkách je také vystaveno několik eTwinningových projektů.


Estonia flag Itálie: Národní školení pro ambasadory eTwinningu

Italské NSS uspořádá dvoudenní seminář pro ambasadory eTwinningu. Seminář se bude konat v Rimini 24.-26. března. Obsahem školení bude rozvíjení dovedností v organizování a moderování menších eTwinningových workshopů a diskuse a sdílení zkušeností o tom, jak zvýšit celkovou kvalitu eTwinningových projektů.


Germany flag Itálie: Nová sekce na webových stránkách věnovaná video kurzům

Na národních webových stránkách je nyní k dispozici sekce, kde je shromážděna celá řada videonávodů k eTwinningovým nástrojům. Videonahrávky a názorný praktický návod z dílny ambasadorů eTwinningu, popisující krok za krokem registraci, hledání partnerů a práci na projektu.


flag Polsko: Tematická konference pro učitele dějepisu a občanské nauky

18. března proběhne ve Varšavě národní tematická eTwinningová konference pro učitele dějepisu a občanské nauky. Učitelé budou moci diskutovat o metodách projektové práce, seznámit se s eTwinningovými nástroji a podělit se o osvědčené praktické postupy.


flag Slovinsko: Vítězové eTwinningové video soutěže

Slovinské NSS s potěšením vyhlašuje vítěze eTwinningové videosoutěže. Blahopřejeme!


Greece flag Slovensko: Byla spuštěna akreditovaná školení po internetu

V jedenácti městech na Slovensku se pořádá série třicetihodinových internetových školení o školních projektech a mezinárodním partnerství. ETwinningoví učitelé jsou srdečně zváni.


Greece flag Slovensko: Slovanský kontaktní seminář pro učitele

13. - 16. března se v Olomouci (Česká republika) koná Slovanský seminář. Pedagogové budou mít příležitost komunikovat ve svém rodném jazyce.


Greece flag Slovensko: K dispozici je nyní speciální odkaz pro ředitele škol

Na stránkách slovenského eTwinningu je nyní k dispozici nový odkaz pro ředitele škol, kde lze najít zprávy, informace, a videoukázky osvědčených postupů.


Greece flag Španělsko: Nápady pro soutěž o národní ceny 2011

Na tomto odkazu najdete různé nápady na zkvalitnění projektů. Projděte si je a využijte je k práci na svých budoucích projektech.


Greece flag Španělsko: Nové webové stránky NSS

Národní podpůrné středisko pro eTwinning má nové a vylepšené webové stránky, na kterých důležitou roli hrají obsah a design, neboť jsou teď pro účastníky eTwinningu „viditelnější“.


Greece flag Turecko: K dispozici jsou nyní nové národní eTwinningové webové stránky!

Turecké eTwinningové webové stránky byly aktualizovány a všichni turečtí účastníci eTwinningu je teď mohou používat. Učitelé zde mají přístup k pomocným informacím a také k fotografiím a videím z workshopů, které se pořádaly v Turecku.


Greece flag Turecko: Nové video, jež má představit eTwinning

V Turecku vzniklo nové video s úspěšnými účastníky eTwinningu, které má představit eTwinning po celé zemi. Toto video se bude distribuovat do všech větších tureckých měst a také je k dispozici na národních webových stránkách.