Homepage>>Razvoj>>Nagrade>>Evropske nagrade>> Evropske nagrade: zmagovalci 2013
Evropske nagrade: zmagovalci 2013

Alt Image

Z veseljem razglašamo zmagovalce letošnjih Nagrad eTwinning za leto 2012.

Veseli nas, da lahko izmed več kot 120 prejetih prispevkov razglasimo zmagovalce v treh starostnih in šestih posebnih kategorijah. Ti projekti predstavljajo izredne dosežke in že vnaprej se veselimo, da jih bomo lahko osebno nagradili 14. marca 2013 na posebni podelitveni slovesnosti v Lizboni, ki bo potekala v okviru Konference Twinning.

 

Natečaj je razdeljen na tri starostne kategorije:

Starostna kategorija od 4 do 11 let

Zmagovalec

Friends Fur-ever

  • Cornelia Melcu, Şcoala Gimnazială Nr.9 Nicolae Orghidan Braşov, Brasov, Romunija
  • Jolanta Okuniewska, Szkola Podstawowa nr 13, Olsztyn, Olsztyn, Poljska
  • Maria Dragos, "George Coşbuc" Middle School, Baia Mare, Romunija
  • Maria Alice Moreira Maia Neto, Centro Escolar de Portela, Penafiel, Portugalska

Finalist

eTwinning tourists in 5 star hotels

  • Jana Jamrišková, Základná škola Sitnianska, Banská Bystrica, Slovaška
  • Annette Westerop, C.E.I.P. La Rosa- Camino Viejo, El Paso, Španija
  • Daniela Kašpárková, Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17, Blansko, Češka republika

 

Starostna kategorija od 12 do 15 let

Zmagovalec

The Rainbow Village project

  •  Isabelle Bonnassies, Collège Jean Lacaze, Grisolles, Francija
  • Paraskevi Belogia, Primary School of Grizano (Δημοτικό Σχολείο Γριζάνου), Τρίκαλα, Grčija
  • Artemiza Lovin, Sc. Gimn. Nr.29 Galati, Galati, Romunija
  • Helena Butterfield, St Michael's Roman Catholic Voluntary Aided Comprehensive School, Billingham, Velika Britanija
  • Innap Kaya, 50. Yil Ortaokulu, Samsun, Turčija
  • Ivana Natali, Istituto Comprensivo Statale di Sermide, Sermide (MN), Italija
  • Katarína Hybenová, Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš, Slovaška
  • Stanisława Czerezdrecka, Zespół Szkół w Dąbrowie, Dąbrowa Opolska, Poljska

Finalist

AL C2 H6 OL

  • Paulien du Fosse, CSG Willem van Oranje, Oud-Beijerland, Nizozemska
  • Mariangela Bielli, Istituto Comprensivo, Bareggio, Italija
  • Nathalie Scerri, St.Theresa Girls' School, Mriehel, Malta
  • Odile Belrose, Collège Antoine Delafont, Montmoreau Saint Cybard, Francija

 

Starostna kategorija od 16 do 19 let

Zmagovalec

Pek, the Traveller Flea 3 - Evolution

  • Muriele Dejaune, Lycée des métiers Louis Blériot, Trappes, Francija
  • Marcos Vence Ruibal, IES San Clemente - Compostela, Santiago de Compostela, Španija
  • Alessandra Pallavicini, ISIS Galilei, Gorizia, Italija
  • Bruna Giacosa, Liceo Classico "S. G. Calasanzio", Carcare (SV), Italija
  • Ciro Sánchez Suárez, IES Miguel Ángel González Estévez, Vilagarcía de Arousa, Španija
  • Hulya Erturk, KERIMBEY I.O, SAMSUN, Turčija
  • Javier Arza Fernández, IES "Rey Don García", Nájera, Španija
  • Keri Georgieva, NGXNI "Konstantin Preslavski", Varna, Bolgarija
  • Lina Maria Pereira, Escola Secundária de Gama Barros, Cacém, Portugalska
  • Ludmila Kosíková, Střední škola průmyslová a umělecká , Hodonín, Češka republika
  • Meltem Bílgiç, Gökçe Karaoglan Ilkögretim Okulu, Samsun, Turčija
  • Montserrat Ansótegui, IES "Rey Don García", Nájera, Španija
  • Yordanka Simeonova, SOU "Georgi Izmirliev", Gorna Oryahovitsa, Bolgarija

Finalist

BELL Business Economics Language Learning

  • Michael Huber-Kirchberger, Bundeshandelsschule und Bundeshandelsakademie Linz, Linz, Avstrija
  • Alena Jandlova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Češka republika
  • Astrid Kopetsch, Gymnasium Ohmoor, Hamburg, Nemčija
  • Carmen Hidalgo, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Španija
  • Claudine Dostert, Ecole Privée Fieldgen, Luxembourg, Luksemburg
  • Halldóra Dagný Sveinbjörnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, Islandija
  • Helena Prusova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Češka republika
  • Jordi Terol, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Španija
  • Jorge Mora Salinas, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Španija
  • Manon Petry, Ecole Privée Fieldgen, Luxembourg, Luksemburg
  • Soffía Vagnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, Islandija

 

Poleg starostnih kategorij so tu še naslednje posebne kategorije:

 

Nagrada za španski jezik (sponzor nagrade je Špansko Ministrstvo za izobraževanje, kulturo in šport)

I tell you - You tell me a tale/ Te cuento - Me cuentas un cuento

  • Carmen Guidetti, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Susana Fontán, Colegio Internacional SEK-Atlántico, Poio, Španija
  • Antonietta Marino, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Assunta Romio, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Carmela Maria Abate, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Elvira Vizza, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Lidia Alice, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Maria Anna Rugna, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Maria Carmela Laforza, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Maria Vincenzina Sprovieri, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Mariaromana Minisci, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Mirella Marrazzo, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Pedro Rafael Fialho de Oliveira Moura, Agrupamento de Escolas da Venda do Pinheiro, Venda do Pinheiro, Portugalska
  • Santina Luzzi, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), Italija
  • Trine Garn, Terslev skole, Terslev, Danska

 

Nagrada za francoski jezik (sponzorja nagrade sta Mednarodna federacija učiteljev francoščine in francoska Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

Dans le cercle des signes du zodi@que

  • Angela Riccomi, ITCG Paolini, Imola (BO), Italija
  • Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych, Żagań, Poljska

 

Nagrada za nemški jezik (sponzor nagrade je nemška Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

Direkt aus...

  • Hélène Dmitrieff, ES Saint Gabriel, Bagneux, Francija
  • Malgorzata Czech, Gimnazjum nr 11, Częstochowa, Poljska
  • Μaria Chatzigiossi,Model-Experimentelles Gymnasium der Universität Mazedonia, Thessaloniki, Grčija

 

Nagrada Marie Skłodowski-Curie (sponzor nagrade je poljska Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

Fly me to the Moon

  • Tatjana Gulič, OŠ Preska, Medvode, Slovenija
  • Jean-Noël Pédeutour, Collège Tiraqueau, Fontenay-le-Comte, Francija
  • Eleni Kostopoulou, 5th Lyceum of Veria, Veria - Grčija
  • Ignacio Jiménez Calero, IES Pedro Álvarez Sotomayor, Manzanares, Španija
  • Malgorzata Pawlik-Podgorska, Miejski Zespół Szkół Gimnazjum nr 1, Czeladź, Poljska
  • Miltiadis Leontakis, 5th Lyceum of Veria, Veria - Greece, Grčija
  • Nazile Celik, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi, Diyarbakir, Turčija
  • Seval Yimaz, diyarbakir il milli egitim müdürlügü, Diyarbakir, Turčija

 

Nagrada za medkulturno razumevanje Mevlana (sponzor nagrade turška Nacionalna svetovalna služba eTwinning)

Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art

  • Mónika Erdélyi, Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény, Gyula, Madžarska
  • K.Belgin Saka Üstünel, YENI TURAN ILKOKULU, ANKARA, Turčija
  • Afra van der Vorm-Geerling, De Opslach, Franeker, Nizozemska
  • Marouska Azzopardi Duca, St. Clare College, San Gwann Primary B, San Gwann, Malta
  • Hilde Øen, Råde Ungdomsskole, Råde, Norveška
  • Natasha Djurkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bolgarija
  • Mara Hadjieva, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bolgarija
  • Marlene Ruiter-Gangol, Volksschule Oberwart, Oberwart, Avstrija
  • Soňa Benčová, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava, Slovaška
  • Kornélia Lohyňová, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava, Slovaška
  • Christiane Meisenburg, Siegerland-Grundschule, Berlin, Nemčija
  • Bojana Filipova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bolgarija
  • Aneta Nedkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bolgarija
  • EVANTHIA ATHANASOPOULOU, Γυμνάσιο Τσίρειο - Gymnasium Tsireio, Lemesos, Ciper
  • Danute Raudiene, Telšiu Atžalyno pagrindine mokykla, Telšiai, Litva
  • Heikki Kontturi, Oulun normaalikoulun perusaste, Oulu, Finska
  • Christelle LE GOFF, Collège Stendhal, Nantes, Francija
  • Susana Silva, Agrupamento de Escolas de Penalva do Castelo, Penalva do Castelo, Portugalska
  • Ghionul Gogoasa-Gelal, Scoala cu cls. I-VIII nr.1 Poarta Alba, Poarta Alba, Romunija
  • Tiina Sarisalmi, Oriveden Keskuskoulu, Orivesi, Finska
  • Liga Kraukle, Perses pamatskola, Koknese, Latvija
  • Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, Poljska
  • Dave Sherratt, Cannich Bridge Primary School, N.W. Scotland, Velika Britanija
  • Joserra Jimenez, Siete Campas-Zorrozgoiti, Bilbao, Španija
  • Anna Magnea, Harðardóttir, Hofsstaðaskóli, Garðabær, Islandija
  • Melahrini Papardeli, Δημοτικό Σχολείο Ζερβοχωρίων, Χαλκιδική, Grčija
  • TERJE MÄGI, Vastseliina Gümnaasium, Vastseliina, Estonija
  • Kajsa Guntsch, Bergundaskolan F-6, Växjö, Švedska
  • Marie Šturmová, Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo, příspěvková organizace, Hranice, Češka republika
  • Anne Garner, Church Aston Infant School, Newport, Velika Britanija
  • Armanda Magioncalda, Circolo Didattico Statale di Staglieno, Genova (GE), Italija
  • Caithriona Carty, Glenmore N.S., Crossmolina, Irska
  • Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, Avstrija
  • Martina Hren, Osnova šola Pod goro, Slovenske Konjice, Slovenija
  • Yasin Sevim, Usak Lisesi, UŞAK, Turčija
  • Zeljka Bosak, VERSUS - škola stranih jezika, Krapina, Hrvaška

 

Nagrada za angleščino kot drugi jezik (sponzor nagrade je British Council)

P.A.L.E Play And Learn English

  • Anna Karidi Pirounaki, Kindergarten of Kaparelli, Θήβα, Grčija
  • CHARLES Annette, Ecole maternelle Jules Ferry , Blois, Francija
  • Kristina Bernane, Priekulu pirmsskolas izglitibas iestade "Mežmalina", Priekuli, Latvija
  • Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, Avstrija
  • Maria José Silva, Jardim de Infancia de Porto de Mós, Agrupamento de Escolas de Porto de Mós, Porto de Mós, Portugalska
  • Spletni urednik: Nasrollahi Danosh
  • Objavljeno: 05.02.2013
  • Nazadnje spremenjeno: 11.02.2013