Homepage>>Progress>>Premjijiet>>Premjijiet Ewropej>> Premjijiet Ewropej: Rebbieħa 2013
Premjijiet Ewropej: Rebbieħa 2013

Alt Image

Għandna pjaċir inħabbru r-rebbieħa tal-kompetizzjoni ta’ din is-sena tal-Premjijiet tal-eTwinning 2013.

Minn aktar minn 120 sottomissjoni ta’ proġetti, għanda pjaċir inħabru r-rebbieħa tat-tliet kategoriji tal-etajiet u sitt kategoriji speċjali. Dawn il-proġetti wrew kisbiet eċċellenti u qed nistennew bil-ħerqa li nippremjawhom personalment waqt il-Konferenza tal-eTwinning fl-14 ta’ Marzu 2013 f’ċerimonja speċjali tal-għoti tal-premjijiet f'Lisbona.

 

Il-kompetizzjoni hija maqsuma fi tliet kategoriji tal-etajiet:

Studenti bejn 4-11

Ir-Rebbieħ

Friends Fur-ever

  • Cornelia Melcu, Şcoala Gimnazială Nr.9 Nicolae Orghidan Braşov, Brasov, ir-Rumanija
  • Jolanta Okuniewska, Szkola Podstawowa nr 13, Olsztyn, Olsztyn, il-Polonja
  • Maria Dragos, Skola Primarja "George Coşbuc", Baia Mare, ir-Rumanija
  • Maria Alice Moreira Maia Neto, Centro Escolar de Portela, Penafiel, il-Portugall

It-Tieni Post

Turisti tal-eTwinning f’lukandi ta’ 5 stilel

  • Jana Jamrišková, Základná škola Sitnianska, Banská Bystrica, is-Slovakkja
  • Annette Westerop, C.E.I.P. La Rosa- Camino Viejo, El Paso, Spanja
  • Daniela Kašpárková, Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17, Blansko, ir-Repubblika Ċeka

 

Studenti bejn 12-15

Rebbieħ

Il-proġett Rainbow Village

  •  Isabelle Bonnassies, Collège Jean Lacaze, Grisolles, Franza
  • Paraskevi Belogia, Skola Primarja ta’ Grizano (Δημοτικό Σχολείο Γριζάνου), Τρίκαλα, il-Greċja
  • Artemiza Lovin, Sc. Gimn. Nr.29 Galati, Galati, ir-Rumanija
  • Helena Butterfield, St Michael's Roman Catholic Voluntary Aided Comprehensive School, Billingham, ir-Renju Unit
  • İnnap Kaya, 50. Yıl Ortaokulu, Samsun, it-Turkija
  • Ivana Natali, Istituto Comprensivo Statale di Sermide, Sermide (MN), l-Italja
  • Katarína Hybenová, Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš, is-Slovakkja
  • Stanisława Czerezdrecka, Zespół Szkół w Dąbrowie, Dąbrowa Opolska, il-Polonja

It-Tieni Post

AL C2 H6 OL

  • Paulien du Fosse, CSG Willem van Oranje, Oud-Beijerland, il-Pajjiżi l-Baxxi
  • Mariangela Bielli, Istituto Comprensivo, Bareggio, l-Italja
  • Nathalie Scerri, St.Theresa Girls' School, Mriehel, Malta
  • Odile Belrose, Collège Antoine Delafont, Montmoreau Saint Cybard, Franza

 

Studenti bejn 16-19

Rebbieħ

Pek, the Traveller Flea 3 - Evolution

  • Muriele Dejaune, Lycée des métiers Louis Blériot, Trappes, Franza
  • Marcos Vence Ruibal, IES San Clemente - Compostela, Santiago de Compostela, Spanja
  • Alessandra Pallavicini, ISIS Galilei, Gorizia, l-Italja
  • Bruna Giacosa, Liceo Classico "S. G. Calasanzio", Carcare (SV), l-Italja
  • Ciro Sánchez Suárez, IES Miguel Ángel González Estévez, Vilagarcía de Arousa, Spanja
  • Hulya Erturk, KERİMBEY İ.O, SAMSUN, it-Turkija
  • Javier Arza Fernández, IES "Rey Don García", Nájera, Spanja
  • Keri Georgieva, NGXNI "Konstantin Preslavski", Varna, il-Bulgarija
  • Lina Maria Pereira, Escola Secundária de Gama Barros, Cacém, il-Portugall
  • Ludmila Kosíková, Střední škola průmyslová a umělecká , Hodonín, ir-Repubblika Ċeka
  • Meltem Bílgiç, Gökçe Karaoğlan İlköğretim Okulu, Samsun, it-Turkija
  • Montserrat Ansótegui, IES "Rey Don García", Nájera, Spanja
  • Yordanka Simeonova, SOU "Georgi Izmirliev", Gorna Oryahovitsa, il-Bulgarija

It-Tieni Post

BELL Business Economics Language Learning

  • Michael Huber-Kirchberger, Bundeshandelsschule und Bundeshandelsakademie Linz, Linz, l-Awstrija
  • Alena Jandlova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, ir-Repubblika Ċeka
  • Astrid Kopetsch, Gymnasium Ohmoor, Hamburg, il-Ġermanja
  • Carmen Hidalgo, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Spanja
  • Claudine Dostert, Ecole Privée Fieldgen, il-Lussemburgu, il-Lussemburgu
  • Halldóra Dagný Sveinbjörnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, l-Iżlanda
  • Helena Prusova, OA a VOSE Tabor, Commercial High School, Tábor, Ir-Repubblika Ċeka
  • Jordi Terol, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Spanja
  • Jorge Mora Salinas, IES LEONARDO DA VINCI, Alicante, Spanja
  • Manon Petry, Ecole Privée Fieldgen, il-Lussemburgu, il-Lussemburgu
  • Soffía Vagnsdóttir, Grunnskóli Bolungarvíkur, Bolungarvík, l-Iżlanda

 

Barra mill-kategoriji tal-etajiet, hemm ukoll kategoriji speċjali:

 

Premju għal-Lingwa Spanjola (premju sponsorjat mill-Ministeru Spanjol għall-Edukazzjoni, l-Kultura u l-Isports)

I tell you - You tell me a tale/ Te cuento - Me cuentas un cuento

  • Carmen Guidetti, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Susana Fontán, Colegio Internacional SEK-Atlántico, Poio, Spanja
  • Antonietta Marino, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Assunta Romio, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Carmela Maria Abate, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Elvira Vizza, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Lidia Alice, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Maria Anna Rugna, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Maria Carmela Laforza, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Maria Vincenzina Sprovieri, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Mariaromana Minisci, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Mirella Marrazzo, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Pedro Rafael Fialho de Oliveira Moura, Agrupamento de Escolas da Venda do Pinheiro, Venda do Pinheiro, il-Portugall
  • Santina Luzzi, 3 Circolo Didattico "Giovanni XXIII" di Corigliano, Corigliano Calabro (CS), l-Italja
  • Trine Garn, Terslev skole, Terslev, id-Danimarka

 

Premju għal-Lingwa Franċiża (premju sponsjorjat b’mod konġunt mill-Federazzjoni Internazzjonali tal-Għalliema u s-Servizz t’Appoġġ Nazzjonali tal-eTwinning fi Franza)

Dans le cercle des signes du zodi@que

  • Angela Riccomi, ITCG Paolini, Imola (BO), l-Italja
  • Wioletta Sosnowska, Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych, Żagań, il-Polonja

 

Premju għal-Lingwa Ġermaniża (premju sponsjorjat mis-Servizz t’Appoġġ Nazzjonali tal-eTwinning fil-Ġermanja)

Direkt aus...

  • Hélène Dmitrieff, ES Saint Gabriel, Bagneux, Franza
  • Malgorzata Czech, Gimnazjum nr 11, Częstochowa, il-Polonja
  • Μaria Chatzigiossi,Model-Experimentelles Gymnasium der Universität Mazedonia, Thessaloniki, il-Greċja

 

Premju Marie Skłodowska Curie (premju sponsjorjat mis-Servizz t’Appoġġ Nazzjonali tal-eTwinning fil-Polonja)

Fly me to the Moon

  • Tatjana Gulič, OŠ Preska, Medvode, is-Slovenja
  • Jean-Noël Pédeutour, Collège Tiraqueau, Fontenay-le-Comte, Franza
  • Eleni Kostopoulou, 5th Lyceum of Veria, Veria - il-Greċja
  • Ignacio Jiménez Calero, IES Pedro Álvarez Sotomayor, Manzanares, Spanja
  • Malgorzata Pawlik-Podgorska, Miejski Zespół Szkół Gimnazjum nr 1, Czeladź, il-Polonja
  • Miltiadis Leontakis, 5th Lyceum of Veria, Veria - il-Greċja
  • Nazile Celik, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi, Diyarbakır, it-Turkija
  • Seval Yimaz, diyarbakır il milli eğitim müdürlüğü, Diyarbakır, it-Turkija

 

Premju Mevlana għall-Fehim Interkulturali (premju sponsjorjat mis-Servizz t’Appoġġ Nazzjonali tal-eTwinning fit-Turkija)

Djalogu interkulturali permezz ta’ stejjer, reċtar u arti

  • Mónika Erdélyi, Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény, Gyula, l-Ungerija
  • K.Belgin Saka Üstünel, YENİ TURAN İLKOKULU, ANKARA, it-Turkija
  • Afra van der Vorm-Geerling, De Opslach, Franeker, il-Pajjiżi l-Baxxi
  • Marouska Azzopardi Duca, St. Clare College, San Gwann Primary B, San Gwann, Malta
  • Hilde Øen, Råde Ungdomsskole, Råde, in-Norveġja
  • Natasha Djurkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, il-Bulgarija
  • Mara Hadjieva, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, il-Bulgarija
  • Marlene Ruiter-Gangol, Volksschule Oberwart, Oberwart, l-Awstrija
  • Soňa Benčová, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava, is-Slovakkja
  • Kornélia Lohyňová, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava, is-Slovakkja
  • Christiane Meisenburg, Siegerland-Grundschule, Berlin, il-Ġermanja
  • Bojana Filipova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, il-Bulgarija
  • Aneta Nedkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, il-Bulgarija
  • EVANTHIA ATHANASOPOULOU, Γυμνάσιο Τσίρειο - Gymnasium Tsireio, Lemesos, Ċipru
  • Danute Raudiene, Telšių Atžalyno pagrindinė mokykla, Telšiai, il-Litwanja
  • Heikki Kontturi, Oulun normaalikoulun perusaste, Oulu, il-Finlandja
  • Christelle LE GOFF, Collège Stendhal, Nantes, Franza
  • Susana Silva, Agrupamento de Escolas de Penalva do Castelo, Penalva do Castelo, il-Portugall
  • Ghionul Gogoasa-Gelal, Scoala cu cls. I-VIII nr.1 Poarta Alba, Poarta Alba, ir-Rumanija
  • Tiina Sarisalmi, Oriveden Keskuskoulu, Orivesi, il-Finlandja
  • Līga Kraukle, Pērses pamatskola, Koknese, il-Latvja
  • Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, il-Polonja
  • Dave Sherratt, Cannich Bridge Primary School, N.W. Scotland, ir-Renju Unit
  • Joserra Jimenez, Siete Campas-Zorrozgoiti, Bilbao, Spanja
  • Anna Magnea, Harðardóttir, Hofsstaðaskóli, Garðabær, l-Iżlanda
  • Melahrini Papardeli, Δημοτικό Σχολείο Ζερβοχωρίων, Χαλκιδική, il-Greċja
  • TERJE MÄGI, Vastseliina Gümnaasium, Vastseliina, l-Estonja
  • Kajsa Guntsch, Bergundaskolan F-6, Växjö, l-Iżvezja
  • Marie Šturmová, Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo, příspěvková organizace, Hranice, ir-Repubblika Ċeka
  • Anne Garner, Church Aston Infant School, Newport, ir-Renju Unit
  • Armanda Magioncalda, Circolo Didattico Statale di Staglieno, Genova (GE), l-Italja
  • Caithriona Carty, Glenmore N.S., Crossmolina, l-Irlanda
  • Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, l-Awstrija
  • Martina Hren, Osnova šola Pod goro, Slovenske Konjice, is-Slovenja
  • Yasin Sevim, Usak Lisesi, UŞAK, it-Turkija
  • Zeljka Bosak, VERSUS - škola stranih jezika, Krapina, il-Kroazja

 

Premju għall-ingliż bħala t-tieni lingwa (premju sponsorjat mill-British Council)

P.A.L.E Play And Learn English

  • Anna Karidi Pirounaki, Kindergarten of Kaparelli, Θήβα, il-Greċja
  • CHARLES Annette, Ecole maternelle Jules Ferry , Blois, Franza
  • Kristīna Bernāne, Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde "Mežmaliņa", Priekuļi, il-Latvja
  • Manuela Valecz, Kindergarten Launegg, Lannach, l-Awstrija
  • Maria José Silva, Jardim de Infancia de Porto de Mós, Agrupamento de Escolas de Porto de Mós, Porto de Mós, il-Portugall

 

  • Editur tal-Web: Nasrollahi Danosh
  • Ippubblikat: 05.02.2013
  • Mibdul l-aħħar: 11.02.2013